המסלול השיקומי החדש

האגודה החליטה לצאת במאבק יסודי וכולל כנגד העוני בישראל על ידי הגברת יכולת הסיוע שלה לישראלים השואפים לצאת ממעגל העוני.

לאחר הצלחתה של תוכנית ניסיונית משותפת עם כתף לכתף, האגודה החלה להציע הלוואות מיוחדות במסלול השיקומי ללוים אשר עד כה לא עמדו בתנאים לקבלת הלוואה – לרוב עקב מחסור בעָרֵבים או בגלל היסטוריית אשראי בעייתית. בעוד האגודה מסייעת למשפחות בעלות הכנסות נמוכות, מדובר בפלח של האוכלוסיה לו לא התאפשר לה לעזור אף על פי שעמד בפני עוני כבד. באמצעות שותפויות כמו יוזמתנו החדשה עם כתף וכתף, ובאמצעות הסיוע שלכם התורמים, נוכל מעכשיו לעזור לכל אלה אשר עד כה לא יכלו לקבל סיוע פיננסי בדמות הלוואה מהאגודה.

איך זה עובד

ניתן לקבל הלוואה שיקומית באחת מהדרכים הבאות.

  1. כאשר מגיע לווים לאגודה אשר אינם עומדים בתנאים לקבלת הלוואה רגילה. במידה ונראה שמצבם הכלכלי חמור וכי הם יכולים להיעזר מתוכנית לשיקום מצבם הכלכלי, אנו נפנה את הפונים הללו לאחד מהארגונים השותפים שלנו. לאחר סיום התוכנית בארגון השותף אותם לווים יכולים לחזור לאגודה עבור הגשת בקשה מחודשת להלוואה.
  2. אדם או משפחה אשר עבר תהליך עם אחד מהארגונים השותפים שלנו ואשר קיבל הפנייה לאגודה כאשר הארגון השותף החליט כי הלוואה ללא ריבית תוכל:
  • לספק יציבות פיננסית ללווה
  • לא תהווה עול כבד מדי על הלווה
  • ללווה הכלים והאמצעים להחזיר את ההלוואה

כיצד אתם יכולים לעזור?

לאגודה שתי אפשרויות עבור תורמים לתמוך בהלוואות שיקומיות.

אפשרות ראשונה – קרן ייעודית:

ניתן כבר היום לתרום לקרן ייעודית עבור מתן הלוואות ללווים אשר עד כה לא עמדו בדרישות הרגילות שלנו. אנו מצפים ל-5% חובות אבודים עבור אותן הלוואות, ותרומה באמצעות קישור זה או ציון "לשיקום" על צ'ק התרומה שלכם אני נדע כי הנכם מודעים לסיכון הרב יותר לחובות אבודים בתוכנית זו. במידה ותבחרו לתרום סכום שווה ערך ל-10,000$ או יותר (כ-36 אלף שקל) תוכלו כמובן להקים קרן על שם משלכם אשר כולה תוקדש להלוואות שיקומיות.

כבר יש לכם קרן הלוואות באגודה ותהיו מוכנים להפוך אותה לקרן שיקומית ולקבל את הסיכון למספר רב יותר של חובות אבודים? אנא צרו עמנו קשר ואנו נבצע את השינוי מיידית על מנת לוודא כי קרן ההלוואות שלכם תילחם בעוני בצורה הישירה ביותר. Kaley@freeloan.org.il

לחצו כאן על מנת לתרום עבור מתן הלוואות שיקומיות

אפשרות שניה – קרן ערבות:

אנו צופים כ-5% חובות אבודים על הלוואות אלו ועד כה תמיד חלקנו עם תורמינו את מחויבותנו העמוקה לשמירה על שיעור מינימלי של חובות אבודים. על מנת שניכל להעניק הלוואות שיקומיות מקרנות קיימות שלא הוקדשו למטרה זו, אנו זקוקים לדרך לחסות על החובות האבודים. ניתן לסייע באמצעות התחייבות לכסות את החובות האבודים הספקת 5% מהסכום שהינכם מוכנים לערוב לו כבר מההתחלה.

לדוגמה, תרומה של 3,000 שקלים תאפשר לאגודה להעניק הלוואות שיקומיות בסך של 60,000 ש"ח (מדובר ב-2-3 הלוואות סך הכך) יחד עם התחייבות לכיסוי חובות אבוד של אותן הלוואות בסוף כל שנה.

זוהי אפשרות לתרומות גדולות בסך 10,000$ או יותר (כ-36 אלף שקל). אנא צרו עמנו קשר עוד היום על מנת להצטרף ליוזמת קרן הערבות. Kaley@FreeLoan.org.il

 

תרמו למסלול השיקומי:

Donate via Paypal to American Friends of IFLA (AFIFLA)

לתרומה פטורה ממס בישראל

> לחצו כאן לתרומה באמצעות כרטיס אשראי ישראלי המוכרת לפי סעיף 46 <<

* שימו לב שיש להוסיף הערה לטופס התרומה על ייעוד תרומתכם למסלול השיקומי.

** תרומות פטורות ממס בארה"ב נעשות באמצעות ארגון חברי האגודה בארה"ב – American Friends of IFLA (AFIFLA) 501(c)3.