ההלוואה המפתיעה שהצילה את המסעדה בדרום

sipur005בעתות חירום, כמו בשגרה, האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית (IFLA) ותומכיה פועלים על מנת לספק מענה לאתגרים העומדים בפני אזרחי מדינת ישראל.

מבצע צוק איתן בקיץ 2014, הראה עד כמה פגיעים עסקים קטנים במצבי עימות ביטחוניים.

בעלי עסקים רבים בדרום נאלצו לצמצם את היקף פעילותם או לסגור לחלוטין את שעריהם עקב היעד מיגון בבית העסק או היעדרות לקוחותיהם.

בזכות תומכיה הצליחה האגודה להראות ערבות הדדית מהי וסייעה בזמן אמת למאות בעלי עסקים קטנים בדרום להתגבר על ההפסדים ולחזור לשגרה.

משפחת אליהו ממושב פעמי תש"ז, האחים ברקו מגדרה, יעל מבאר שבע, אלה הם שמות ספורים מבין הרבים שזכו לקבל הלוואות חירום ללא ריבית בעקבות אירועי מבצע צוק איתן.

טמיר קופר ושותפו בן אביב היו מבין בעלי העסקים הקטנים שביקשו סיוע בעקבות אירועי קיץ 2014. את מסעדת "ויסלה" הם הקימו בגדרה רק שנה קודם לכן, ולא העלו בדעתם שהעיר תהפוך זמן לא רב לאחר מכן לקו עימות.

מממוצע של 150 לקוחות ביום הם צנחו ל-15 ביום, והעסק חזר לעצמו בהדרגה רק ארבעה חודשים לאחר סיום הלחימה.

"המדינה לא הייתה בתמונה", מסביר טמיר, "רק לאחר חודשים קיבלנו מענק של כ־25 אלף שקל, אחרי שדיווחנו על הפסדים של כ־200 אלף שקל.

את הכסף היינו צריכים מיד, ולכן פנינו לאגודה להלוואות בלי ריבית שהיו כמו אוויר לנשימה. שבוע וחצי אחרי הפנייה קיבלנו את הכסף".

ללא ההלוואה, הסביר טמיר, הם היו נאלצים לסגור את המסעדה.

האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית, מסייעת מזה 25 שנה לישראלים עובדים עם קשיים פיננסיים ולעסקים זעירים – גם בעתות חירום וגם בשגרה.

במהלך שנות פעילותה עזרה האגודה לעשרות אלפי ישראלים על ידי חלוקת הלוואות בסכום של כמיליארד שקלים.

הצטרפו למשפחת תומכי האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית –

תרמו לנו וביחד ניצור חברה ישראלית טובה יותר!

לתרומה מיידית לחצו כאן