תוכנית אחים לבית עבור רכישת בית ראשון

תהליך רכישת בית, במיוחד לזוגות צעירים, מהווה אתגר מחד, וקושי מאידך. הידע והפרטים הנדרשים הינם רבים ומורכבים. עקב הצורך בהנגשת הידע והסיוע, האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית פתחה תכנית חדשה המיועדת למשפחות בעלות הון עצמי מוגבל לצורך רכישת בית ראשון, באמצעות ליווי, ייעוץ ובעת הצורך גם בסיוע להשלמת ההון העצמי באמצעות הלוואה.

עד לאחרונה פעלה "אחים לבית" כעמותה עצמאית, אולם במרץ 2017 היא הצטרפה לאגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית ויחד יצרנו את תוכנית "אחים לבית" המשלבת את הליווי המקצועי, החינוך והקואוצ'ינג של "אחים לבית" עם מערך הסיוע הפיננסי שלנו בכדי לסייע לצעירים ישראלים לרכוש את דירתם הראשונה.

התוכנית מיועדת עבור:

  • משפחות עם ילדים, זוגות מגיל 25 ורווקים מגיל 35.
  • רכישת דירה ראשונה לתא משפחתי.
  • מחיר הדירה עד 1,500,000

צוות היועצים מנוסה בהקניית אוריינות פיננסית למשפחות צעירות וליווי פרטני לזוגות צעירים לקראת קבלת החלטות נבונות מול השאיפה לרכוש דירה. ביכולתם לספק ייעוץ בכל הנוגע לאפשרויות מיצוי ההון העצמי ולספק הנחיה לגבי הליך בחירת הבית המתאים ביותר למשפחה וליכולותיה הכלכליות. כמו כן תעמיד התכנית בפני משפחות אשר יזדקקו לסיוע משלים בגיוס ההון העצמי את האפשרות של הלוואה.

עבור משפחות רבות, רכישת דירה מהווה סטטוס של מעמד, נותן תחושת יציבות במקום מגורים ללא תלות ברצונו של בעל הבית, תחושת החיבור והקשר לקהילה מסביב, אך השיקול הכלכלי הקר הופך זאת למשימה כמעט בלתי אפשרית. בעלות על דירה מהווה עוגן כלכלי ולכן משפחות שרכשו דירה הטיבו את מצבן הכלכלי עם השנים  בו זמנית שכר הדירה הלך ועלה. החלופה של חיסכון והשקעה חלופית לרכישת דירה, כמעט ואינו קיים במעמד הביניים הנמוך.

 רכישת דירה היא פעולה שאצל משפחות רבות יוצרת את השינוי ממעמד ביניים נמוך  למעמד ביניים יציב: כלכלית, חברתית, ונפשית.

התוכנית כוללת:

א. ליווי בהתאמה אישית למשפחה ע"י מלווה מנוסה שמסייע למשפחה לאורך כל התהליך ובעיקר בצמתי קבלת ההחלטות ושמאפשר למשפחה לקבל את ההחלטות מתוך תחושת בטחון גדולה יותר, תוך מתן שיקוף למשפחה והעברת ידע רלוונטי לסיטואציה בה היא נמצאת.

במאגר מידע אינטרנטי ריכזנו ידע שהמשפחה זקוקה לו לאורך תהליך הרכישה.

ב. סיוע פיננסי: לפי הצורך, צוות התכנית ממליץ ועוזר בקבלת הלוואות ללא ריבית להשלמת ההון העצמי לצורך רכישת דירה- לאחר מיצוי האפשרויות הקיימות בשוק. קבלת ההלוואה כרוכה באישור של ועדת אשראי. לצורך בחינת הבקשה בועדת אשראי נדרשת הוכחת יציבות תעסוקתית, יכולת החזר עבור עמידה בהתחייבויות.

לא ניתן לקבל הלוואה במקביל להלוואה אחרת באגודה.

ערב להלוואה באגודה- לא יכול לקבל הלוואה.

קבלת הלוואה כרוכה בערבים.

*הייעוץ אינו כולל ייעוץ משכנתא.

לפרטים והרשמה לתוכנית אחים לבית

 

לתרומה ייעודית לתוכנית אחים לבית:

Donate via Paypal to American Friends of IFLA (AFIFLA)

לתרומה פטורה ממס בישראל

> לחצו כאן לתרומה באמצעות כרטיס אשראי ישראלי המוכרת לפי סעיף 46 <<

* שימו לב שיש להוסיף הערה לטופס התרומה על ייעוד תרומתכם לתוכנית "אחים לבית".

** תרומות פטורות ממס בארה"ב נעשות באמצעות ארגון חברי האגודה בארה"ב – American Friends of IFLA (AFIFLA) 501(c)3.