קרנות הנצחה שמיות

קרנות הנצחה – קרן הלוואה על שם התורם

האגודה מאפשרת לתורמים להקים קרן להלוואות ללא ריבית על שמם או על שם יקירים. באגודה מנוהלות עתה יותר מ- 400 קרנות כאלה. כדי להקים קרן הנצחה דרושה תרומה או תרומות מצטברות של 35,000 ₪ ($10,000) לפחות.

בפועל, ישנם תורמים שהקימו קרנות הנצחה עם תרומות של 35,000 ועד מיליוני שקלים. במשך השנים מוסיפים רוב התורמים על תרומותיהם, וכך צבר אחד התורמים תרומות בגובה 30 מיליון ₪ (יותר מ-7 מיליון $).

הקמת קרן הנצחה על שם

תורמים מקדישים קרן הנצחה להלוואות על שם הוריהם, קרובי משפחה או ידידים אהובים; ישנם התורמים לכבוד יום הולדת, יום זיכרון, חתונה או בר/ת מצווה. בנוסף, ישנם שמקימים קרן הנצחה על שם קרן פילנטרופית או עסק, או על שם אנונימי. אחד התורמים, שדגל באנונימיות, הקים קרן ע”שHOMER SIMPSON … תורמים רבים בחרו לפתוח קרן להלוואות ללא ריבית על שמם. ישנם תורמים שהקימו קרנות באגודה דרך מתן הוראה בצוואתם.

קרן הנצחה מהווה דרך מצוינת לזכור ולהיזכר.

הנצחה ייחודית

כל קרן מונצחת בשם ספציפי, על פי דרישת התורם. האגודה מדפיסה טופס בקשה להלוואה ייחודי, עם שם הקרן שקבע ומספרה, באנגלית ובעברית. תשלומי ההחזרים חוזרים כולן לקרן זו.

דו”ח שנתי

מדי שנה (או בכל עת, עפ”י דרישת התורם) נשלח לתורם, בעל/ת הקרן, דו”ח מפורט על מספר ההלוואות שניתנו, תשלומי ההחזרים ששולמו וכספים הפנויים להלוואות חדשות בעת שיגור הדו”ח.

תרומה שגדלה תמיד

לתרומה ערך מוסף בשל ערכה המצטבר. אנו מגדירים זאת תרומה עםHELPING VALUE .

ניהול הקרן

האגודה הישראלית מנהלת את כל הנושאים הקשורים לניהול הקרן ההלוואה להנצחה, כולל:

  • בדיקת קרדיט של מבקש הלוואה והיכולת להחזירו
  • בדיקת ערבים
  • ניהול הליך בדיקת מועמדות המבקש, כולל אימות החתימות הרשמיות הדרושות לקבלת ההלוואה
  • הנפקת צ’קים ללווים מהקרן
  • ניהול כספי הקרן
  • גביית התשלומים החודשיים ומעקב אחריהם, כולל פריסה מחדש של התשלומים, אם נחוץ או מתאים

שיעור הלווים שלא החזירו את ההלוואה הוא פחות מ-1%.

מימון הוצאות תקורה של האגודה

הוצאות הניהול של האגודה מכוסות בחמש דרכים: דמי שירות סמלי מהלווים, תרומות מיועדות ספציפית להוצאות מנהליות, הכנסה משירותי BACK OFFICE הניתנים ע”י האגודה לקרנות אחרות, ריבית מכסף מושקע “בין הלוואות”, ודמי תקורה של עד 2%, שמנוכה מהקרנות בסוף השנה.

כדי ללמוד עוד על קרנות הנצחה, אנא צרו עמנו קשר בטלפון 02-5300787 או בדוא"ל Development@FreeLoan.org.il