תוכנית אחים לבית עבור רכישת בית ראשון

תהליך רכישת בית, במיוחד לזוגות צעירים, מהווה אתגר מחד, וקושי מאידך. הידע והפרטים הנדרשים הינם רבים ומורכבים. עקב הצורך בהנגשת הידע והסיוע, האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית פתחה תכנית חדשה המיועדת למשפחות בעלות הון עצמי מוגבל לצורך רכישת בית למגורים, באמצעות ליווי, ייעוץ ובעת הצורך גם בסיוע להשלמת ההון העצמי באמצעות הלוואה.

עד לאחרונה פעלה "אחים לבית" כעמותה עצמאית, אולם במרץ 2017 היא הצטרפה לאגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית ויחד יצרנו את תוכנית "אחים לבית" המשלבת את הליווי המקצועי, החינוף והקואוצ'ינג לש "אחים לבית" עם מערך הסיוע הפיננסי שלנו בכדי לסייע לצעירים ישראלים לרכוש את דירתם הראשונה.

צוות היועצים מנוסה בהקניית אוריינות פיננסית למשפחות צעירות וליווי פרטני לזוגות צעירים לקראת קבלת החלטות נבונות מול השאיפה לרכוש דירה. ביכולתם לספק ייעוץ בכל הנוגע לאפשרויות מיצוי ההון העצמי ולספק הנחיה לגבי הליך בחירת הבית המתאים ביותר למשפחה וליכולותיה הכלכליות. כמו כן תעמיד התכנית בפני משפחות אשר יזדקקו לסיוע משלים בגיוס ההון העצמי את האפשרות של הלוואה.

עבור משפחות רבות, רכישת דירה מהווה סטטוס של מעמד, נותן תחושת יציבות במקום מגורים ללא תלות ברצונו של בעל הבית, תחושת החיבור והקשר לקהילה מסביב, אך השיקול הכלכלי הקר הופך זאת למשימה כמעט בלתי אפשרית. בעלות על דירה מהווה עוגן כלכלי ולכן משפחות שרכשו דירה הטיבו את מצבן הכלכלי עם השנים  בו זמנית שכר הדירה הלך ועלה. החלופה של חיסכון והשקעה חלופית לרכישת דירה, כמעט ואינו קיים במעמד הביניים הנמוך.

 רכישת דירה היא פעולה שאצל משפחות רבות יוצרת את השינוי ממעמד ביניים נמוך  למעמד ביניים יציב: כלכלית, חברתית, ונפשית.

התוכנית כוללת:

א. ליווי בהתאמה אישית למשפחה ע"י מלווה מנוסה שמסייע למשפחה לאורך כל התהליך ובעיקר בצמתי קבלת ההחלטות ושמאפשר למשפחה לקבל את ההחלטות מתוך תחושת בטחון גדולה יותר, תוך מתן שיקוף למשפחה והעברת ידע רלוונטי לסיטואציה בה היא נמצאת.

במאגר מידע אינטרנטי ריכזנו ידע שהמשפחה זקוקה לו לאורך תהליך הרכישה.

לפי הצורך, צוות התכנית ממליץ ועוזר בקבלת הלוואות ללא ריבית להלשמת ההון העצמי לצורך רכישת דירה משתלמת לאחר מיצוי אפשרויות המימון האחרות העומדות בפני המשפחה.

ב. סיוע פיננסי: לאחר תהליך הליווי ייתכן וחלק מהמשפחות יתקשו לגייס מספיק הון עצמי לרכישת הדירה. סיבה אפשרית אחת היא שהמשכנתא המוצעת היא קטנה, או עקב היעדר מקורות מימון חיצוניים ותמיכה משפחתית מצומצמת. במקרים כאלו האגודה תספק הלוואה משלימה לבני הזוג במטרה לכסות חלק מההון העצמי הנדרש.

לפרטים והרשמה לתוכנית אחים לבית

 

לתרומה ייעודית לתוכנית אחים לבית:

Donate via Paypal to American Friends of IFLA (AFIFLA)

Donate in USD via Paypal

Donate in Shekels via Paypal

>> טופס תרומה באמצעות כרטיס אשראי ישראלי ללא Paypal <<

* תרומות פטורות ממס בארה"ב נעשות באמצעות ארגון חברי האגודה בארה"ב – American Friends of IFLA (AFIFLA) 501(c)3.