הלוואות לסטודנטים

אתכם כל הדרך אל התואר

הלוואות ללא ריבית לסטודנטים הלומדים באוניברסיטאות או במכללות בישראל, ובוגרים

 

תקופת הלימודים קשה ולחוצה, וסטודנטים רבים מתקשים לשלב בין עבודה לבין לימודים ולכן אינם עומדים בהוצאות הכרוכות הן בלימודים והן במחייה. ההוצאות הן רבות: דמי שכירות, מיסים, קניות לבית, נסיעות וכל זה מבלי לדבר על בילויים….

אנחנו באגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית מבינים את מצבכם כסטודנטים ואת חששכם מפני הלוואות בנקאיות הכרוכות בעמלות החזר גבוהות ובכוכביות שונות ומשונות.

הלוואות בלי אותיות קטנות

אנחנו מאמינים שאתם, הסטודנטים של היום, תהיו המובילים של המחר, ועלינו לדאוג לרווחתכם. האגודה מעמידה לרשותכם הלוואות במגוון מסלולים ללא ריבית בלי כוכביות ובלי אותיות קטנות:

 1. מסלול אקדמי כללי – הלוואות עד 30,000 ₪
 2. מסלול אקדמי מעשי (קרן דרוקר) – הלוואות בסך 20,000 ₪ כל אחת ועד 60,000 ₪ במצטבר! (כל שנה במשך 3 שנים רצופות יש אפשרות לקחת הלוואה אחת ללא צורך בערב. לחצו כאן לפרטים נוספים אודות קרן דרוקר לסטודנטים למקצועות מדעיים יישומיים). 
 3. מסלול הכשרה מקצועית – הלוואות עד 30,000 ₪ ללומדים בקורסים מקצועיים בתחומים דוגמת: לימודי מחשב, תזונה, קואוצ'ינג, כושר גופני, רפואה משלימה, ועוד.

יצאת זכאי?…

 1. מבקש/ת ההלוואה: סטודנט/ית באחת האוניברסיטאות/המכללות/המוסדות האקדמיים הגבוהים בישראל או בוגר אוניברסיטה או מכללה עד 3 שנים מיום סיום הלימודים. 
 2. על המועמד/ת להיות אזרח/ית ותושב/ת הארץ עד גיל 67. 
 3. בעלי שכר של 15,000-3,000 שקל נטו לחודש וותק של שנה במקום העבודה. סטודנטים נשואים מתבקשים להתייחס להכנסה המשותפת להם ולבני זוגם. במידה ומבקש/ת ההלוואה עצמאי/ת יש לצרף אישור מרואה חשבון או יועץ מס על הכנסה נטו ל-12 החודשים האחרונים. 
 4. סטודנט שאינו עומד בתנאי ההכנסה לעיל, אינו עובד או שגילו פחות מ-22 יידרש להחתים את אחד ההורים או אדם נוסף כלווה נוסף ושני ערבים. 
 5. כל מבקש המקבל הבטחת הכנסה או קצבת ילדים או קצבת נכות או קצבת שארים או קצבת זקנה מהמוסד לביטוח לאומי, רשאי להגיש בקשה להלוואה בתנאי שהקצבה הינה בסך של לפחות 3,000 ש"ח בחודש.
 6. אברך כולל ומשפחתו רשאים להגיש בקשה בתנאי שלבת הזוג יש הכנסה מוצהרת של לפחות 3,000 ₪ לחודש.
 7. גובה ההלוואה הוא עד 30,000 ש”ח
הכנסה משפחתית חודשית (נטו) גובה ההלוואה מספר ערבים
3,000 ₪ עד 8,000 ₪ עד 20,000 ₪ 2
₪3,000 עד ₪8,000   +4 ילדים בבית עד 25,000 ₪ 2
₪8,001 עד ₪15,000 עד 25,000 ₪ 2
₪8,001 עד ₪15,000  +4 ילדים בבית עד 30,000 ₪ 2

את הבקשה למועמדות להלוואה יש להגיש על גבי טופס מקורי של האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית או על גבי טופס שהורד מאתר האגודה, בצירוף צילומי של תעודות הזהות (כולל ספח מצב משפחתי, כתובת, ושמות ותאריכי לידה של הילדים), תעודת סטודנט מצולמת משני צדדיה או אישור לימודים, אישור שירות צבאי/לאומי במידה ויש (במידה ואין יש לציין שלא נעשה שירות כלשהו), תלוש המשכורת האחרון ו\או אישורים של כל ההכנסות (כולל קצבות ומלגות) של הסטודנט/ית ובת/ן זוגו/ה וכן הלווה הנוסף, פרטי הבנק ופרטי הערבים הפוטנציאלים. בקשות שלא ימולאו במלואן לא יתקבלו לדיון.
אז איך מגישים מועמדות?

 • רק טופס שימולא בשלמותו וישלח בדואר רגיל או בדואר רשום או בדואר שליחים יובא לדיון.
 • ועדת ההלוואות רשאית לאשר או לשלול כל בקשה, או לקבוע סכום ההלוואה מבלי לנמק.
 • לא תינתן תשובה טלפונית אלא תשובה בדואר רגיל בלבד.
 • לאחר אישור ההלוואה, יישלח מכתב עם הוראות ותנאים מפורטים. על הלווה לפעול בהתאם לכל ההוראות, הן לגבי החתמת הלווים והן לגבי החתמת הערבים. הלווה/הלווה הנוסף ידרש להגיע למשרדינו.
 • לאחר אישור ההלוואה, יש להחתים, על הטופס הרלוונטי שני ערבים, מגיל 22 עד 67 (ערבים מעל גיל 67 לא יתקבלו). על הערבים להיות בעלי הכנסה חודשית של לפחות 3,000 ש”ח נטו ובעלי ותק של מעל 12 חודשים במקום העבודה. ניתן להחתים את הערבים במשרדנו, באחד מסניפי הבנק הבינלאומי או בכל סניף של דואר ישראל, כמפורט בהוראות הרצופות לאישור ההלוואה. צילומי תלושי משכורת ות"ז של הערבים ידרשו בהמשך.
 • החזר ההלוואה יתבצע דרך הוראת קבע, בפריסה של  34 – 67 תשלומים (בין 300 ל-600 ש”ח), לפי שיקול דעת האגודה ובהתאם להכנסה המשפחתית נטו.
 • על מבקשי ההלוואה לצרף לטופס הבקשה המחאה בסך של 20 ש”ח (סכום זה אינו מוחזר) לפקודת “האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית”, עבור בדיקת תקינות חשבון הבנק. סכום זה לא יוחזר.

דברים שחשוב לכם לזכור!

 1. בעל חשבון בנק מוגבל או מוגבל בעבר יצטרך לחכות שנה ממועד הסרת ההגבלה. פושט רגל או מי שרשומים נגדו תיק בהוצאה לפועל (פתוח או סגור), או אזהרה במערכת הבנקאות, לא יוכל להיות לווה או ערב.
 2. מועמד או לווה  נוכחי אינו יכול להיות ערב, וכן ערב לא יכול להיות לווה עד סיום ההלוואה. כל אדם יכול לחתום על הלוואה אחת בלבד באגודה – או כלווה או כערב. בני זוג לא יכולים להיות ערבים זה לזה, או לאותה הלוואה, ולא יכולים להיות ערבים לשתי הלוואות בו זמנית.  ערבים ולווים אינם יכולים להיות מאותה הכתובת, ובעלי הכנסה מקצבת ביטוח לאומי פסולים מלהיות ערבים.  שכיר אינו יכול להיות ערב למעסיקו, וכמו כן, מעסיק אינו יכול להיות ערב לשכיר שלו. לחצו כאן הנחיות להחתמת ערבים.
 3. דמי טיפול חד פעמי ישולמו בעת מתן הלוואה, כמפורט במכתב האישור.
 4. החזרים שלא יכובדו על ידי הבנק יחייבו את הלווה בתשלום עמלה.

מעוניינים לקבל הלוואה ללא ריבית וללא כוכבית?

לטופס בקשת מועמדות – לחצו כאן

לטופס בקשת מועמדות לקרן דרוקר – לחצו כאן